Tildiem {60 Mg 30 Kapsül}

# A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z
ÖNEMLİ UYARI:
Doktor tavsiyesi olmadan ilaç kullanımı sağlığınıza ciddi zararlar verebilir!
Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından sitemiz sorumlu tutulamaz.

Üretici Firma Üretimi Durdurulmuş ya da Üreticisi Bilinmeyen İlaçlar

Etken Madde:

Kategori: Diğer/Vazodilatatör

Fiyat 0 TL

Formülü:

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Tildiem Sr Kapsül Prinzmetal (variant) anginada kronik stabil angina pectoristeangina ataklarının sıklığını azaltır; sublingual nitrogliserin istiyacını azaltır; egzersiz toleransını yükseltir. Bazı esansiyel hipertansiyon olgularında endikedir.

Kontrendikasyonları:

2.ve 3.derece A.V blok ventriküler p.m. kullanılmayan sinüs sendromu ve sistik kan basıncının 90 mm Hg altına düştüğü durumlarda kontrendikedir.

Uyarılar/Önlemler:

Tildiem SR Mikropellet Kapsülün hipotansif etkisi unutulmamalı, hipotansiyon ortaya çıktığında doz azaltılmalıdır.Negtif inotrop etkisi zayıftır.Elektrofizyolojik etkilerinden dolayı (Sick Sinüs Sendromunda ) anormal yavaş kalp atışlarında veya 2.-3.derecede A-V bloklara neden olabilir.Kardiyak ileti üzerine etkisi beta blokerler ve dijital ile dahada artabilir. Karaciğer yetmezliğinin, metabolizma ve itrah üzerine etkileri hakkında henüz bilgi yoktur.Renal fonksiyon bozukluğu Tildiem SR Mikropellet Kapsülün itrahını etkilemez.Tedavinin 4. gününden itibaren transaminazlarda yükselme ve hiperbilirubinemi görülebillir ancak bu bulgular 1.hafta sonunda kendiliğinden kaybolur.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Jinial hiperplaz, hipotansiyon, EKG'de değişiklik, bradikardi, ödem, aritmi,baş ağrısı, döküntü ve aşırı yorgunluk gibi yan etkiler gösterebilir.

İlaç etkileşimleri:

Tildiem kısa ve uzun nitratlarla birlikte akut anginal atakları önlemek amacıyla kullanılırken hipotansif etkideki artış göz önünde tutulmalıdır.

Kullanım şekli ve dozu:

Başlangıçta doz, hastanın bireysel gereksimine göre ayarlanmalıdır. Günde 1 kez 120 mg veya günde 2 kez 60mg dozunda verilir ve günlük doz yeterli cevap alınamayan olgularda 240 ila 360 mg'ma kadar arttırılabilir.
Anahtar Kelimeler: Tildiem {60 Mg 30 Kapsül} prospektüsü, neler için kullanılır, etkileri, Tildiem {60 Mg 30 Kapsül} yan etkileri, Tildiem {60 Mg 30 Kapsül} fiyatı, ilaç bilgileri