Atren Fort 550 Mg 20 Tablet

# A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z
ÖNEMLİ UYARI:
Doktor tavsiyesi olmadan ilaç kullanımı sağlığınıza ciddi zararlar verebilir!
Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından sitemiz sorumlu tutulamaz.

Üretici Firma İlaçsan İlaç San. ve Tic. Ltd.Şti.

Etken Madde: Naproksen Sodyum

Kategori: Diğer/Antienflamatuar, analjezik, antiromatizmal

Fiyat 7,32 TL

Barkod No 8699824010047

Formülü:

Tablet: Naproxen Sodium,275 mg
Fort Tablet : Naproxen Sodium,550 mg

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Migren profilaksisi ve akut migren krizinin tedavisinde, dismenorede uterus gevşemesi ve ağrının önlenmesinde, ağrılı dental problemlerde, spor yaralanmalarında, bursit, tendinit, sinovit, tendosinovit ve lumbagoda, postoperatif ağrılarda, infeksiyon hastalıklarında spesifik tedaviye ek olarak, romatoid artrit, osteoartrit, ankilozan spondilit ve gut ataklarında.

Kontrendikasyonları:

Sindirim sistemi kanamaları, mekanik tıkanma veya delinmeleri gibi, bu sistemin hareketlerinin hızlandırılmasının tehlikeli olduğu hallerde ve gebeliğe bağlı kusmalarda kullanılmamalıdır. Böbrek üstü bezi tümörü (feokromositoma) olanlarda, metoklopramide duyarlı olanlarda ve ekstrapiramidal reaksiyon gösterebilen diğer ilaçları kullananlarla, epileptiklerde kullanılması sakıncalıdır.

Uyarılar/Önlemler:

Preparat tok karnına kullanılmalıdır. Aşırı duyarlı kişilerde, aspirin vb. ilaçlara reaksiyon gösterenlerde, aktif mide veya duodenum ülseri bulunan hastalarda kullanılmamalıdır. Kalp yetersizliği ve fonksiyon bozukluğu, böbrek ve karaciğer fonksiyon bozukluğu olan hastalarda dikkatle kullanılmalıdır.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Bulantı, ödem, kulak çınlaması,hematüri,baş dönmesi, allerji ve granülositopeni gibi.

İlaç etkileşimleri:

17 ketosteroid ve 5-HIAA testlerinin sonuçlarını etkileyebilir. Hidantoin,sulfonamid, sulfonilüre, betablokörler, furosemid ve lityum tuzları gibi ilaçların etkilerini güçlendirebilir. Probenisid bu preparatın yarılanma ömrünü artırır. Antikoagülanlarla birlikte kullanılmamalıdır.

Kullanım şekli ve dozu:

Günlük doz başlangıçta 550 mg ve daha sonra her 6-8 saatte bir 275 mg'dır. Max. günlük doz 1375 mg'dır.
Anahtar Kelimeler: Atren Fort 550 Mg 20 Tablet prospektüsü, neler için kullanılır, etkileri, Atren Fort 550 Mg 20 Tablet yan etkileri, Atren Fort 550 Mg 20 Tablet fiyatı, ilaç bilgileri