Inhibace 2,5 Mg 28 Tablet

# A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z
ÖNEMLİ UYARI:
Doktor tavsiyesi olmadan ilaç kullanımı sağlığınıza ciddi zararlar verebilir!
Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından sitemiz sorumlu tutulamaz.

Üretici Firma Roche Müstahzarları Sanayi A.Ş.

Etken Madde: Silazapril

Kategori: Kardiyovasküler (Kardiyoloji) ve Serebrovasküler Sistem/ACE İnhibitörü, Diüretik, Antihipertansif

Fiyat 9,27 TL

Barkod No 8699505091914

Formülü:

Bir film kaplı tablet, 2.5 mg silazapril içerir.

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Inhibace, esansiyel hipertansiyonun tüm evrelerinde ve renal hipertansiyonun tedavisinde endikedir. Inhibace ayrıca, kronik kalp yetmezliği tedavisinde dijital ve/veya diüretiklerle birlikte endikedir.

Kontrendikasyonları:

Inhibace, silazapril maddesine, ilacın içerdiği diğer yardımcı maddelerden herhangi birine veya diğer ACE inhibitörlerine aşırı duyarlı olan hastalarda kontrendikedir. Diğer ACE inhibitörleri gibi Inhibace de önceden ACE inhibitörleri ile tedaviye bağlı anjiyoödem hikayesi olanlarda kontrendikedir. Inhibace diğer ACE inhibitörlerinde olduğu gibi, gebelikte ve laktasyon sırasında kontrendikedir (Bkz.Gebelik ve Emzirme Döneminde Kullanımı)

Uyarılar/Önlemler:

Inhibace, diğer ACE inhibitörlerinde olduğu gibi, aort stenozu ve diğer darlık-tıkanma patolojileri olan vakalarda dikkatli kullanılmalıdır. Yüksek doz diüretik kullanmakta olan yaşlı kronik kalp yetmezliği vakalarında, önerilen 0.5 mg'lık  Inhibace başlangıç dozuna kesinlikle uyulmalıdır.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Hipertansiyon tedavisi için Inhibace kullanan hastalarda en sık karşılaşılan yan etkiler baş ağrısı ve baş dönmesidir. Hastaların %2'den az bölümünde karşılaşılan yan etkiler arasında yorgunluk, hipotansiyon, dispepsi, bulantı, döküntü ve öksürük sayılabilir. Çoğu olguda yan etkiler geçici, hafif ya da orta şiddettedir ve tedavinin kesilmesini gerektirmez. Diğer ACE inhibitörlerinde olduğu gibi, Inhibace kullanan hastalarda izole pankreatit olguları (bazen ölümcül) bildirilmiştir. Şiddetli kalp yetmezliği, renal arter stenozu veya renal bozuklukları olan hastalarda izole akut böbrek  yetmezliği olguları bildirilmiştir.

İlaç etkileşimleri:

Inhibace kan basıncını düşüren diğer ilaçlarla birlikte uygulandığında aditif bir etki gözlemlenebilir. Inhibace ile birlikte kullanılan potasyum tutucu diüretikler ve potasyum ilaveleri, özellikle böbrek yetmezliği vakalarında serum potasyumunu artırabilmektedir (Bkz.Uyarılar/Önlemler ve Farmakolojik Özellikleri). Diğer ACE inhibitörleriyle olduğu gibi, Inhibace'in non steroid antienflamatuar bir ilaçla (NSAID) birlikte kullanımı Inhibace'in antihipertansif etkisini azaltabilir. Bu etki NSAID kullanımından önce Inhibace tedavisi yapılan hastalarda ortaya çıkmamaktadır.

Kullanım şekli ve dozu:

Doktor tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde;

Anahtar Kelimeler: Inhibace 2,5 Mg 28 Tablet prospektüsü, neler için kullanılır, etkileri, Inhibace 2,5 Mg 28 Tablet yan etkileri, Inhibace 2,5 Mg 28 Tablet fiyatı, ilaç bilgileri