Psoraks 30 Gr Krem

# A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z
ÖNEMLİ UYARI:
Doktor tavsiyesi olmadan ilaç kullanımı sağlığınıza ciddi zararlar verebilir!
Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından sitemiz sorumlu tutulamaz.

Üretici Firma Kurtsan İlaçları A.Ş.

Etken Madde: Anthralin + Salisilik asit

Kategori: Dermatoloji/Antipsoriatik

Fiyat 4,87 TL

Barkod No 8699512350011

Formülü:

Forte Krem : Anthralin %0.5, Acid salicylique %0.2
Krem :Anthralin %0.25, Acid salicylique %0.2 içerir.

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Kronik psoriasis'in topikal tedavisinde kullanılır. Krem cillteki ve saçlı bölgedeki sedef hastalığının spesifik ilacıdır. Sedef hastası olan kişilerin ciltlerine pürüssüz ve düzgün bir görünüm kazandırır.

Kontrendikasyonları:

Akut psoriasiste ve bileşimindeki maddelere duyarlı olan hastalarda kullanılmaz.

Uyarılar/Önlemler:

Elbise ve çarşaflarına leke yapmaması için aşırı dozda kullanılmamalıdır. Her uygulama bitiminde fazla kremi çıkarmak için banyo veya duş alınır. Akut psoriatik kabarcıklarda ve etken maddelerden birine duyarlı olan hastalarda, aniden kızarıp açılan yaralara, gözlere, normal deriye, genital bölge ve diğer mukozalara kullanılmaz. Hamilelerde ve laktasyonda kullanılmaz.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Tedavi edilen yaraların etrafındaki ciltte geçici tahrişler görülmektedir. Eğer ilk tedavide fazla acı veya yaraların çoğulması görülürse tatbik süreleri azaltılıp krem kullanımı bırakılır. Saç ve tırnaklarda geçici renk bozuklukları ortaya çıkabilir.

İlaç etkileşimleri:

Bildirilmemiştir.

Kullanım şekli ve dozu:

%0.25'lik Psoraks Krem en az bir hafta uygulandıktan sonra irritan etki oluşmuyor ve gerekiyorsa %0.5'lik Psorax Krem Forte ile uygulamaya devam edilir Ciltde sadece psoriatik yaralara tatbik edilir, absorbe oluncaya dek yavaşca ovulur. Saçlı bölgeye Saçlar fırçalanıp ayrılarak yaralar üzerine krem sürülür. Yarasız yerlere sürülmemeye dikkat edilmelidir. Kulakların arkasına biriken fazlalıklar alınır. Hekim tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde krem günde bir kez uygulanır. Yıkamayla veya duşla temizlenebilir. Tedavi, cilt tamamen temizleninceye yani parmakla ellendiğinde bir şey hissedilmeyinceye kadar devam etmelidir. Tedavi süresi hastanın tedaviye verdiği cevaba göre ayarlanır.
Anahtar Kelimeler: Psoraks 30 Gr Krem prospektüsü, neler için kullanılır, etkileri, Psoraks 30 Gr Krem yan etkileri, Psoraks 30 Gr Krem fiyatı, ilaç bilgileri