Sanasol 150 Ml Şurup

# A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z
ÖNEMLİ UYARI:
Doktor tavsiyesi olmadan ilaç kullanımı sağlığınıza ciddi zararlar verebilir!
Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından sitemiz sorumlu tutulamaz.

Üretici Firma Zentiva Sağlık Ürünleri Sanayi ve Tic. A.Ş

Etken Madde: Vitamin Kompleksi

Kategori: Vitamin, Mineral ve Kan Yapıcılar/Vitamin

Fiyat 3,95 TL

Barkod No 8699502570795





Formülü:

Her Ölçekte(5 ml)A vitamini...................................1250 I.U.D3 vitamini...................................400 I.U. B1 vitamini..................................0,75 mgB2 vitamini..................................0,85 mgB6 vitamini..................................0,25 mgNiasinamid..................................7,50 mgD-pantenol..................................0,25 mgC vitamini..................................15,00 mgTatlandırıcı: Sakaroz, invert şeker.Koruyucu: Sodyum benzoat

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Çocukların günlük vitamin gereksinimini karşılamak amacıyla kullanılır.

Kontrendikasyonları:

Preparatın bileşiminde bulunan vitaminlerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılığı olanlarda kullanılmamalıdır.

Uyarılar/Önlemler:

Çocuklarda 5.000 I.U. , erişkinlerdeyse 10.000 I.U. A vitamini günlük dozu aşılmamalıdır. Yüksek dozlarda uzun süre alındığında, A ve D hipervitaminozu oluşabilir. Yüksek doz vitamin A alınmasına bağlı toksisite, çocuklarda daha sıktır.
Uzun süre kullanım halinde, hipervitaminoza neden olabilecek A vitamini miktarı kişiden kişiye farklılık göstermektedir.
A vitamini hayvanlarda teratojendir. Yapılan sınırlı araştırmalarda, gebelik sırasında günde 25.000 ünite ya da daha yüksek miktarda A vitamini alınması halinde fetal malformasyonlar görüldüğü bildirilmiştir. Bu nedenle gebelik esnasında yüksek dozlarda kullanılmamalıdır.


BEKLENMEYEN BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE DOKTORUNUZA BAŞVURUNUZ.
 

Yan etkiler/Advers etkiler:

Yoktur.

İlaç etkileşimleri:

Yoktur.

Kullanım şekli ve dozu:

Günlük ihtiyacı karşılamak amacı ile 0-6 yaş arası çocuklara: Günde 1-2 ölçek (5-10 mL)6 yaşından büyük çocuklara: Günde 2-4 ölçek (10-20 mL) Günlük kullanım dozu doktor önerisi ile artırılabilir. Kullanmadan önce şişeyi çalkalayınız.
 
Anahtar Kelimeler: Sanasol 150 Ml Şurup prospektüsü, neler için kullanılır, etkileri, Sanasol 150 Ml Şurup yan etkileri, Sanasol 150 Ml Şurup fiyatı, ilaç bilgileri